Ekobim - Alt Menüler
Bayi Girişi | Müşteri Girişi  
         
       
EKOBİM - Menüler
  • EKOBİM KURUMSAL SMS ÇÖZÜMLERİ

  Müşterilerine, arkadaşlarına, üyelerine v.b. topluluklara toplu halde mesaj iletmek isteyen tüm dernek, sendika, kooperatif, sivil toplum örgütleri, parti, okul, dersane, hastane, alışveriş merkezleri, bankalar, şahıslar, firmalar...v.b. gerçek ve tüzel kişiler, internetin olduğu her yerden rahatlıkla toplu SMS gönderebilir.

  EKOBİM SMS satın almak ve kullanmaya başlamak için izlenecek adımlar :

  1- SMS siparişi vermek ,

  2- Gerekli evrakları tarafımıza ulaştırmak,

  (Şahıs Firmaları için; Son Kullanıcı SMS sözleşmesi, İmza Beyannamesi, Vergi Levhası, İmza Yetkilisinin Kimlik Fotokopisi

  Limited ve Anonim Şirketler için; Son Kullanıcı SMS sözleşmesi, İmza Sirküleri, Vergi Levhası, İmza Yetkilisinin Kimlik Fotokopisi

  Vakıflar, Dernekler, Kooperatifler, Site Yönetimleri için; Son Kullanıcı SMS sözleşmesi, Karar defterinde imza yetkisini gösterir sayfanın fotokopisi, İmza Yetkilisinin Kimlik Fotokopisi)

  3- Ödeme işlemini gerçekleştirmek,

  4- Kullanıcı bilgilerinizin tarafınıza gönderilmesi,

  5- SMS gönderimine başlamak.

  SMS Gönderim İşlemi Nasıl Yapılır ?Download

  . Bu linkden dosyayı indirin ve kurulumunu yapın. Kurulum işleminden sonra masa üstüne program kısa yolunu atacaktır. Program kısa yolunu tıklayarak karşınıza gelen pencereden “Ayarlar” butonunu tıklayarak karşınıza gelen ekranda Kullanıcı Adı ve Şifre kısmına size gönderilen bilgileri yazarak sisteme giriş yapın.

  . "Mesajlar" - "Hızlı Gönder" kısmından, SMS gönderilecek numaraları yazabilir ya da numaraları exel dosyasından alabilirsiniz. Son olarak da mesaj içeriğini yazıp "Gönder" butonunu tıkladığınızda mesajlarınız gönderilecektir.

  . Toplu SMS paketimizi, bütün sektörlerde kullanabilir, aynı anda yüz binlerce kişiye toplu SMS atabilirsiniz.

  Toplu SMS Sisteminin Kullanılacağı Sektörlerden Bazıları ve Kullanım Alanları :

  . Kooperatif, Dernek, Sendika, Partiler, Sivil Toplum Örgütleri : Üyelerinize toplantı saatlerini ve acil uyarıları duyurabilirsiniz, üyelerinize aidat ödemelerini hatırlatabilirsiniz, üyelerinizin özel gün kutlamalarını (mezuniyet tarihi, doğum günü, evlilik yıldönümü…v.b.) yapabilirsiniz, gelişen olaylar hakkında üyelerinizi bilgilendirebilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda üyelerinize toplu SMS göndererek hızlı, kolay, etkili ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Eğitim Sektörü : Öğretmenlere toplantı saatlerini ve acil uyarılarınızı duyurabilirsiniz, veli toplantılarını

  bildirebilirsiniz, velilere taksit ödemelerini hatırlatabilirsiniz, öğrencinin devamsızlık durumunu, notlarını, etüt ve sınav tarihlerini, iptal edilen dersleri, bildirebilirsiniz, özel gün kutlamaları (mezuniyet tarihi, doğum günü, evlilik yıldönümü vs) yapabilirsiniz, öğrenci adaylarına kampanyalarınızı duyurabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda öğrenci adaylarına, öğrencilerinize ve velilere toplu SMS göndererek hızlı, kolay, etkili ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Ulaşım Sektörü : Müşterilerinize kampanyalarınızı duyurabilirsiniz, hareket saat ve tarihlerindeki değişiklikleri

  bildirebilirsiniz, müşterilerinizin özel günlerini (bayramlar, kandiller, doğum günü…v.b.) kutlayabilirsiniz, toplu duyurular yapabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda müşterilerinize toplu SMS göndererek hızlı, kolay, etkili ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Lojistik Sektörü : Kampanyalarınızı duyurabilirsiniz, kargo göndericisine kargonuz ulaştı bilgilerini gönderebilirsiniz, şubeden kargo alıcısına bildirim yapabilirsiniz, adrese teslim kargo alıcısını uyarıp adreste bulunmasını sağlayabilirsiniz, müşterilerinizin özel günlerini (bayramlar, kandiller, doğum günü…v.b.) kutlayabilirsiniz, toplu duyurular yapabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda müşterilerinize toplu SMS göndererek hızlı, kolay ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Sigorta Sektörü : Araç sigortalarının bitiş tarihi ve zeyil name bildirimleri yapabilirsiniz, ev ve işyeri sigortalarının

  bitiş tarihlerini bildirebilirsiniz, sigortalıya taksit ödemelerini, kasko hatırlatmalarını, poliçe yenilemelerini

  hatırlatabilirsiniz, sağlık sigortalılarına, sisteme yeni katılan sağlık merkezlerini ve onlara sağladığınız ek avantajları duyurabilir, herhangi bir tedavi sonucunda geçmiş olsun dileklerinizi iletebilirsiniz, müşterilerinizin özel günlerini (bayramlar, kandiller, doğum günü…v.b.) kutlayabilirsiniz, kampanyalarınızı toplu olarak müşterilerinize duyurabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda müşterilerinize toplu SMS göndererek hızlı, kolay, etkili ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Perakende Sektörü : Müşterilerinize yeni promosyonlarınızı, anneler günü, babalar günü, yılbaşı, sevgililer günü, bayram kampanyalarınızı duyurabilirsiniz, müşterilerinize ödemelerini hatırlatabilirsiniz, müşterilerinizin özel günlerini (bayramlar, kandiller, doğum günü…v.b.) kutlayabilirsiniz, kampanyalarınızı toplu olarak müşterilerinize duyurabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda üyelerinize toplu SMS göndererek hızlı, kolay, etkili ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Eğlence Sektörü : Restaurant, cafe, bar v.b. eğlence mekanları; özel aktivitelerinizde (yeni sanatçı, özel parti, sevgililer günü, yılbaşı gecesi eğlenceleri…v.b.) müşterilerinize toplu duyuru yapabilirsiniz, müşteri portföyünüze promosyonlu fiyatlarınızı duyurabilir, müşterilerinizin özel günlerini (bayramlar, kandiller, doğum günü…v.b.) kutlayabilirsiniz, kampanyalarınızı toplu olarak müşterilerinize duyurabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda müşterilerinize toplu SMS göndererek hızlı, kolay, etkili ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Dağıtım Sektörü : Müşterilerinize yeni promosyonlarınızı duyurabilirsiniz, sahadaki personelinize yeni yön bilgileri, yeni stok bilgilerinizi iletebilir, bayilerinize yeni ürün fiyatlarını, kampanyaları, bakiye ödeme hatırlatmalarını yapabilir, bayi toplantılarını bildirebilirsiniz, müşterilerinizin özel günlerini (bayramlar, kandiller, doğum günü…v.b.) kutlayabilirsiniz, kampanyalarınızı toplu olarak müşterilerinize duyurabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda müşterilerinize toplu SMS göndererek hızlı, kolay, etkili ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Üretim Sektörü : Aldığınız bir siparişin anlık durumunu sipariş sahibine (siparişiniz üretim bandına girmiştir, yaklaşık üretim süresi 6 gündür, siparişiniz kargoya verilmiştir vs.) bildirebilirsiniz, müşterilerinizin özel günlerini (bayramlar, kandiller, doğum günü…v.b.) kutlayabilirsiniz, kampanyalarınızı toplu olarak müşterilerinize duyurabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda üyelerinize toplu SMS göndererek hızlı, kolay, etkili ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Turizm Sektörü : Müşterilerinizi yeni turlarınıza davet edebilirsiniz, promosyonlarınızı duyurabilirsiniz, rehberlere yeni koltuk bilgilerini, satış bilgilerini, değişen uçuş saatleri ve bilgileri duyurabilirsiniz, bakiye ödemelerini ve son ödeme tarihlerini bildirebilirsiniz, müşterilerinizi Otel-Tatil Köyü-Restaurant-Bar-Cafe-Club'ınızdaki özel aktivitelere (yeni yiyecek içecekleri, yeni sanatçıları, özel partileri) davet edebilirsiniz, promosyonlu fiyatlarınızı duyurabilirsiniz, müşterilerinizin özel günlerini (bayramlar, kandiller, doğum günü…v.b.) kutlayabilirsiniz, kampanyalarınızı toplu olarak müşterilerinize duyurabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda müşterilerinize toplu SMS göndererek hızlı, kolay, etkili ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Sağlık Sektörü : Yeni check-up için davet edebilir, muayene ücretlerini bildirebilir, promosyonlarınızı duyurabilirsiniz, hastalarınıza randevularını hatırlatabilirsiniz, hastalarınızın periyodik olarak alması gereken ilaçları (diyet vs. diğer uygulamaları) hatırlatabilir, kontrole gelmeleri için uyarabilirsiniz, acil laboratuvar sonuçlarını iletebilirsiniz, hastalarınıza geçmiş olsun dileklerinizi iletebilirsiniz, hastalarınızın özel günlerini (bayramlar, kandiller, doğum günü…v.b.) kutlayabilirsiniz, kampanyalarınızı duyurabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda hasta ve hasta yakınlarına toplu SMS göndererek hızlı, kolay, etkili ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Otomotiv Sektörü : Müşterilerinizi yeni modellerinizin sürüşlerine davet edebilirsiniz, bakiye ödemelerini hatırlatabilir, bakım – servis zamanlarını bildirebilirsiniz, servis hizmetlerinde yapacağınız promosyonları duyurabilirsiniz, bakımdan çıkan aracın fatura tutarını ve teslim alınacağı tarih ve saati araç sahibine bildirebilirsiniz, sigorta işlemleri yapıyorsanız, sigorta bitim tarihi, zeyilname ve ödeme hatırlatmaları yapabilirsiniz, müşterilerinizin özel günlerini (bayramlar, kandiller, doğum günü…v.b.) kutlayabilirsiniz, kampanyalarınızı toplu olarak müşterilerinize duyurabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda müşterilerinize toplu SMS göndererek hızlı, kolay, etkili ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Finans Sektörü : Müşterilerinize ilgilendikleri hisse senetlerinin kritik değerlerini bildirebilirsiniz, bireysel ve kurumsal kredi alan müşterilerinize son ödeme tarihi ve tutarlarını bildirebilirsiniz, kredi kartı sahibi müşterilerinize kart limiti, kullanılabilir limit, son dönem harcama tutarı, aylık asgari ödeme tutarı, son ödeme tarihi bildirimi, repo ve diğer faizlerle ilgilenen müşterilere faiz oranları bildirimi, müşterilerinizin özel günlerini (bayramlar, kandiller, doğum günü…v.b.) kutlayabilirsiniz, kampanyalarınızı toplu olarak müşterilerinize duyurabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda müşterilerinize toplu SMS göndererek hızlı, kolay, etkili ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Basın Yayın Sektörü : E-Gazete uygulaması yapabilirsiniz, anlık haber gönderimi yapabilirsiniz, müşterilerinizin özel günlerini (bayramlar, kandiller, doğum günü…v.b.) kutlayabilirsiniz, kampanyalarınızı toplu olarak müşterilerinize duyurabilirsiniz. Bunun gibi istediğiniz her konuda müşterilerinize toplu SMS göndererek hızlı, kolay, etkili ve ucuz iletişim sağlayabilirsiniz.

  Daha fazla bilgiye www.ekobim.com.tr den ulaşabilirsiniz.

  SIK SORULAN SORULAR

  Sık sorulan sorular ve bu soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz. Burada yer almayan sorularınız için lütfen iletişim sayfamızdan bize ulaşınız.

  Bireysel olarak sms gönderimi yapabilir miyiz ?

  Bazı kurallara uymak şartı ile gönderebilirsiniz.

  SMS satın almak istiyorum. Bunun için göndermem gereken evraklar nelerdir ?

  Şahıs Şirketleri için;

  . Son Kullanıcı SMS sözleşmesi

  . İmza Beyannamesi

  . Vergi Levhası

  . İmza Yetkilisinin Kimlik Fotokopisi

  . Limited ve Anonim Şirketler için;

  . Son Kullanıcı SMS sözleşmesi

  . İmza Sirküleri

  . Vergi Levhası

  . İmza Yetkilisi Kimlik Fotokopisi

  Vakıflar, Dernekler, Kooperatifler, Site Yönetimleri için;

  . Son Kullanıcı SMS sözleşmesi

  . Karar defterinde imza yetkisini gösterir sayfanın fotokopisi.

  . İmza Yetkilisinin Kimlik Fotokopisi

  SMS ücreti ne kadar ?

  Alım yapacağınız pakete göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Alım adetleri arttıkça birim fiyatlar düşmektedir. SMS fiyatları ile ilgili güncel fiyatlara sitemizden ulaşabilirsiniz.

  SMS alımını nasıl yapabiliriz ?

  Şirket telefonlarımızdan bize ulaşarak yada Web sitemizden almak istediğiniz SMS paketinin siparişini verebilirsiniz. Sipariş bedelinin ödemesini yaptıktan sonra, size kullanıcı hesabı açılacaktır.

  Ödeme işlemlerini nasıl yapabiliriz ?

  Almak istediğiniz SMS paketinin ödemesini banka hesap numaralarımıza nakit olarak yada kredi kartı ile yapabilirsiniz.

  SMS gönderimine ne zaman başlayabilirim ?

  Yaptığınız ödemenin hesabımıza geçmesinden sonra SMS gönderimine başlayabilirsiniz.

  SMS gönderim programınızı nerden indirebilirim ?

  SMS gönderim yazılımını http://www.ekobim.com.tr/Download/programlar/SMSKUR10.exe adresinden indirebilirsiniz. Ayrıca SMS gönderim yazılımımız web tabanlı olduğu için size verilecek olan web sitesinden de internetin olduğu her yerden sisteme giriş yaparak SMS gönderimi yapabilirsiniz.

  SMS gönderebilmek için SMS ücreti dışında herhangi bir ücret ödeyecek miyiz ?

  Hayır. SMS ücreti dışında herhangi bir ücret ödemezsiniz. SMS gönderimi yapmayı sağlayan yazılım ücretsizdir.

  Aldığım kontörleri ne kadar zaman içerisinde kullanmalıyım ?

  SMS kontörlerini 3 ay içinde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  Belirli periyotlarda kontör almak zorunda mıyım ?

  Hayır değilsiniz. Ne zaman ihtiyaç duyarsanız o zaman kontör alırsınız.

  Satın aldığım SMS’leri iade edebilir miyim ?

  Satın aldığınız SMS’leri iade alamıyoruz.

  Hangi operatörlere SMS gönderebilirim ?

  Türkiye'deki AVEA, TURKCELL ve VODAFONE hatlarına SMS gönderebilirsiniz. Kıbrıs dahil Yurtdışına SMS gönderemezsiniz.

  Operatörlere göre ücretlendirme değişiyor mu?

  Başlıklı ve başlıksız her yöne tek tarife paketinde tüm operatörler için 1 adet SMS gönderimine karşılık 1 adet kontör düşer.

  Ulaşmayan SMS’ler için kontör düşüyor mu ?

  Gönderilen her SMS, ulaşıp ulaşmadığına bakılmaksızın gönderim yapıldı olarak işlem görür ve hesabınızdan SMS düşer. Bu durumda SMS iadesi yapılmaz. Bu iadesiz sistemin, ucuz sms fiyatı avantajı vardır.

  Türkçe karakterli mesajlar gidiyor mu ?

  Mesaj içeriğinde Türkçe karakterler (ğüşöç gibi) kullanmayınız.

  Gönderdiğimiz SMS’ler ne kadar süre içerisinde gidiyor ?

  Normal şartlarda en geç 3 saate kadar SMS’ler alıcıya ulaşır. Fakat sunucunun yoğunluğuna bağlı olarak bu süre

  uzayabilmektedir. Bu durumda müşterilerimize SMS gönderimini yaptıktan sonra, panik yapmamadan beklemelerini tavsiye ediyoruz.

  Kendi yazılımımızdan SMS gönderimi yapabilir miyiz ?

  SMS gönderim sistemimiz, internetin olduğu her yerde tek başına, bağımsız olarak çalışan bir sistemdir. Diğer yazılımlar ile herhangi bir entegrasyonu yoktur. Tek başına çalışmaktadır.


  Etiketler: SMS Programı